اجرای دکور مغازه طراحی حرفه ای آن

اجرای دکور مغازه

دکوراسیون مغازه یک انتخاب نیست بلکه ضرورتی است که می تواند کسب و کارتان را رونق دهد. الگوهای اجرای دکور مغازه با توجه به نوع حرفه، تعداد محصولات و اندازه مغازه ارتباط دارد. در نظر داشته باشید که اصول دکوراسیون داخلی منزل را نباید برای دکوراسیون مغازه به کار برد. دکور مغازه از دو جهت حائز اهمیت است:

  • الف- طراحی ویترین مغازه
  • ب- دکوراسیون داخلی مغازه

 

الف- طراحی ویترین مغازه

دکور مغازه برای جلب مشتری و افزایش فروش انجام می شود. ویترین اولین قسمتی است که مشتری می بیند. طراحی ویترین مغازه بیشترین تاثیر را روی رهگذران دارد و به منزله دعوت به ورود تلقی می شود. چنانچه دکور ویترین به صورت حرفه ای انجام شود، تعداد افراد بیشتری وارد مغازه می شوند. شناسایی محصول به مشتری از طریق ویترین انجام می شود. استفاده بهینه از فضای ویترین یک تخصص ویژه است که روی افزایش فروش هم تاثیرگذار است.

نورپردازی ویترین بسیار جدی است و اجناس را نمایان تر می کند. نور مستقیم روی اجناس، احساس لوکس بودن را القا می کند. علاوه بر نورپردازی رنگ زمینه ویترین هم جای کار زیادی دارد. رنگ های متضاد با اجناس کلید جلب توجه مشتری است و به دیده شدن محصول هم کمک بیشتری می کند. در دکور مغازه توجه به جلوه های بصری و زیبایی، طیف رنگی، مصالح دکوراسیون ویترین و نور مناسب از مهم ترین موارد است.

ب- دکوراسیون داخلی مغازه

فضای داخل مغازه جایی است که پس از ورود مشتری به چشم می آید. به محض ورود دکوراسیون داخلی مغازه خودنمایی می کند. اگر چیدمان و طراحی داخلی مناسب نباشد، مشتری رغبتی به خرید نداشته و خیلی زود از مغازه خارج می شود. در مغازه هایی که تنوع محصولات زیاد است باید قفسه ها و کشوهای باز وجود داشته باشد تا از فضا بهشکلی بهینه استفاده شود. آینه های بزرگ و قدی برای دکوراسیون فروشگاه یک مزیت است که بسیار مورد توجه مشتری قرار می گیرد.

در دکور مغازه هم مشتری و هم فروشنده باید احساس راحتی داشته باشند. به همین علت دکور مغازه می تواند با توجه به طیف مشتری ها انتخاب شود. برای مثال دکور مغازه پوشاک زنانه با استفاده از المان های تاثیرگذار که مورد توجه خانم ها قرار می گیرد انجام می شود. بدون تردید عناصر طراحی مغازه ویژه آقایان به گونه ای متفاوت انتخاب می شود. درواقع چیدمان محصولات بر اساس سلیقه مشتری انجام می شود.

مراحل دکور مغازه

گروه مهندسی سازه رهسا تاکنون پروژه های زیادی را در زمینه دکوراسیون مغازه انجام داده است. شیوه کار پس از رویت محل فروشگاه به صورت دقیق برنامه ریزی می شود. ابتدا ایده پردازی ، سپس انتخاب طرح و طراحی دکور مغازه انجام می شود. در این مرحله با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی می توان ایده های انتخابی را شبیه سازی کرد. اصلاحات مورد نظر در این مرحله قابل انجام است.

اجرای دکور مغازه
اجرای دکور مغازه

پس از طراحی، مرحله ساخت دکور با متریال انتخابی در محل کارگاه شروع می شود. سپس و در آخرین مرحله نوبت به اجرای دکور مغازه است که به صورت هماهنگ برای ویترین و داخل مغازه انجام می شود.مهم ترین امر در اجرای دکور مغازه ، سرعت عمل است. بدون تردید محل کسب و کار را نمی توان زمان زیادی برای اجرای دکوراسیون، تعطیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *