دیزاین داخلی آپارتمان های نقلی

این روزها خانه ها نقلی شده و آپارتمان ها جای خانه های بزرگ و حیاط دار قدیمی را گرفته اند. جمع و جور شدن خانه ها باعث شده تا دیزاین داخلی اپارتمان کمی دشوار شود. برای اینکه از فضای موجود در منزل بیشترین بهره برداری را داشته باشید باید تک تک عناصر دکوراتیو را با وسواس و دقت بیشتری انتخاب کنید. دیزاین داخلی منزل در آپارتمان های کوچک با چاشنی خلاقیت،هوشمندانه تر است.

فضایی بیشتر با سطوح عمودی

فضا محدود است و سطح کمی برای چیدمان لوازم وجود دارد ولی همیشه می توانید از سطوح عمودی برای نظم بخشیدن به لوازم کمک بگیرید. کمد دیواری پذیرایی با طبقات زیادی که دارد راه حل خوبی است ولی شلف ها و قفسه های چوبی و فلزی را فراموش نکنید. مهم استفاده حداکثری از فضای موجود است.

جادوی آینه ها برای بزرگنمایی

دیزاین داخلی آپارتمان با آینه ها بسیار هوشمندانه است. استفاه مناسب از آینه ها باعث می شود تا فضا تقریبا ۲ برابر دیده می شود. برای این منظور حتما از آینه هایی با ابعاد بزرگتر استفاده کنید تا جلوه بصری به خوبی حفظ شود. یک موضوع مهم نصب آینه ها روبروی منابع نوری است که فضا را چشمگیرتر می کند.

دیزاین داخلی منزل با نورپردازی

بدون نورپردازی دکوراسیون داخلی نمایی ندارد. استفاده از نور طبیعی برای دیزاین داخلی اپارتمان یک موهبت بزرگ است پس پنجره ها را کور نکنید. نگران خانه های کوچک، تاریک و بدون نور طبیعی نباشید، همیشه امکان نورپردازی مصنوعی برای بزرگ نشان دادن فضا وجود دارد.

شکوه و زیبایی پرده های بلند

پرده های بلند موجب خطای دید شده و سقف را بلندتر از اندازه واقعی نشان می دهند. این امر در دیزاین داخلی منزل با سقف کوتاه یک ترفند خلاقانه است. در این صورت حتما پرده را خارج از قاب و از سقف نصب کنید. حتی برای پنجره های کوچکتر هم می توانید پرده های بلند و تا روی زمین را انتخاب کنید. نصب پرده های کوتاه در قاب پنجره، خانه را کوچکتر نشان می دهد.

دیزاین با رنگ های خنثی

در انتخاب طرح مبلمان، پرده و لوازم منزل دقت کنید. طرح های شلوغ و رنگارنگ فضا را شلوغ و بی نظم نشان می دهند و این موضوع در آپارتمان های نقلی بیشتر حس می شود. برای دیوارها از رنگ های خنثی و روشن استفاده کنید و این تکنیک را در همه سطوح بزرگتر رعایت کنید. رنگ های روشن فضا را پر نورتر نشان می دهند.

نقش مبلمان در دیزاین داخلی منزل

مبلمان سلطنتی، استیل و مبل هایی با اندازه بزرگتر زیبا و شکیل هستند ولی وقتی محدودیت فضا وجود داشته باشد، بهتر است مبلمان راحتی را انتخاب کنید. نیم ست، مبلمان طرح ال و حتی مبل های تاشو برای خانه های کوچکتر هم کارایی بیشتری دارند و هم در هماهنگی کامل با محیط هستند. با لوازم و وسایل اضافی، فضای موجود را محدود نکنید.

انتخاب کفپوش منازل

دیزاین داخلی آپارتمان را با انتخاب کفپوش مدرن تکمیل کنید. انواع پارکت لمینت را می توان در هر خانه ای نصب کرد. به طور معمول یک فرش کوچک و یا قالیچه روی پارکت انداخته می شود. برای خانه هایی که با موزیک کف سازی شده اند می توانید ابتدا کف خانه را با موکت بپوشانید و سپس از یک قالیچه برای دیزاین داخلی منزل و اتاق پذیرایی کمک بگیرید.

دیزاین داخلی اپارتمان
دیزاین داخلی اپارتمان

One thought on “دیزاین داخلی آپارتمان های نقلی

  1. Pingback: دکوراسیون داخلی چیست ؟ -آشنایی کلی با دکوراسون و انواع آن- سازه رهسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *